Free cookie consent management tool by TermsFeed

Zdroj tepla pro vaši dřevostavbu

Do našich dřevostaveb nejradši dodáváme tepelná čerpadla fungující na principu vzduch – vzduch. Nezapomínáme ale ani na teplo rodinného krbu. Většina našich projektů je připravena pro instalaci kamen nebo krbu. Můžete si tak sami vybrat, čím a jak zatopíte podle aktuální potřeby.

Plápolající oheň vykouzlí nezaměnitelnou atmosféru. Pokud navíc máte k dispozici dřevo za rozumnou cenu, výrazně ušetříte na výdajích za energie. V závislosti na velikosti projektu a umístění komína si do naší dřevostavby můžete zvolit malá litinová kamínka, klasický krb nebo i kachlová kamna s akumulační schopností. Záleží jen na vás.

Jako primární zdroj tepla ale pro vlastní komfort raději použijte pokročilejší technologii. My upřednostňujeme klimatizaci, tedy tepelné čerpadlo vzduch – vzduch. Jeho přínos vidíme hlavně v úspoře energie, a tedy v nižších nákladech a šetrnosti k životnímu prostředí. Teplo v místnosti navíc pocítíte velmi rychle. Další možností je tepelné čerpadlo vzduch – voda, které dokáže dodat teplo i do ústředního topení.

  • Jak funguje tepelné čerpadlo typu vzduch – vzduch?

Vzduch v místnosti nevyměňuje, ale upravuje. Podle potřeby ho buď ohřívá, nebo chladí, a současně ho zbavuje vlhkosti. Centrální jednotka pro celý dům je umístěna venku a posílá teplý vzduch do vnitřních jednotek instalovaných ve všech obytných místnostech. Každou z nich lze ovládat samostatným dálkovým ovládáním s možností nastavení programu, času zapnutí a vypnutí a samozřejmě teploty, která se může pohybovat v rozsahu od 18 °C do 30 °C. Ze spodní části venkovní jednotky odchází kondenzát. Záleží na vzdušné vlhkosti a velikosti výparníku, ale bavíme se o denním objemu v řádu jednotek až desítek litrů.

  • Kam tepelné čerpadlo umisťujeme?

V našich projektech vždy navrhujeme umístění čerpadla tam, kde bude obyvatele domu nejméně rušit. Ideální je pozice poblíž vnitřních jednotek, aby byla cesta do domu krátká a ušetřilo se na materiálu. Pro správné fungování čerpadla je potřeba usadit ho na pevný podklad a zajistit ochranu před srážkami a větrem. Zároveň ale nic v jeho okolí nesmí omezovat proudění vzduchu a odvod kondenzátu. Pokud se na tepelné čerpadlo nechcete dívat, nestavte kolem něj bednění. Je lepší schovat ho spíš za vyšší květiny nebo keře. Pozor ale na opadavé stromy, jejichž listy by mohly zanášet vzduchový výměník.

Dalším způsobem vytápění v naší nabídce jsou přímotopné konvektory. Hodí se především do tinyhousů, tedy našich bungalovů do 50 m2. Dají se pořídit levně a vzhledem k tomu, že naše dřevostavby jsou nízkoenergetické, ani provozní náklady nejsou příliš vysoké. Hodí se i pro rychlé přitopení v místnosti, například když přijde nečekaně chladné ráno uprostřed léta. Mají plynule nastavitelnou teplotu v rozsahu od 6 do 30 °C. K nastavení požadované teploty slouží termostatický regulátor umístěný přímo na topném tělese. Horní část konvektoru je otevřená a opatřená lamelami pro lepší předávání tepla do okolí a ochranu proti vodě.

Mohlo by vás také zajímat:

Jak udržovat vhodnou vlhkost v domě
Jak nejlépe větrat rodinný dům?
Jak se správně starat o teplovodní topení?


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies