Free cookie consent management tool by TermsFeed

DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU – 2014

k1-dreenastavbaroku2014

Náš dům zvítězil v dalším ročníku soutěže DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU – 2014

 Hlasující v soutěžní anketě dřevěných staveb a jejich autorů DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2014 svými hlasy opět rozhodli o velkém úspěchu pro naši společnost Důmrazdva .

Upoutali jsme je natolik, že výsledkem je ocenění Vítěz veřejného hlasování v kategorii Moderní dřevostavby – Realizace.

Tohoto vysokého ohodnocení dosáhl náš  Dům v Sulici, který uspěl z celkem 19 soutěžících realizací v této kategorii. Tuto stavbu navrhl Ing. Arch. Lukáš Přibyl a realizovala naše společnost Důmrazdva.

Dřevěná stavba roku: http://www.drevenastavbaroku.eu je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů a realizací staveb, které byly postaveny na území ČR a SR anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy, kteří působí v dřevozpracujícím průmyslu. Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství. Organizátorem ankety je Nadace dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu měst a obcí.

Kompletní výsledky: http://www.drevenastavbaroku.eu/aktuality/347-ocenena-dila-ankety-drevena-stavba-roku-2014

MgA. Arch. Martin Tesařík, jeden ze dvou spolumajitelů společnosti Důmazdva, s.r.o.: 
Ocenění nám opět udělalo obrovskou radost. Být znovu Vítězem veřejného hlasování svědčí o tom, že se naše stavby lidem stále líbí. To je věc, která nás stále žene dopředu a zároveň nám vytváří zpětnou vazbu k naší práci. Jsme tu pro vás, naše zákazníky, a to je jeden z našich nejdůležitejších postojů a zároveň závazek k vám.
Všem, kteří jste nám dali hlas, opět mnohokráte DĚKUJEME za vaší podporu v soutěži!!

Rodinný dům v Sulici:

Autorem návrhu tohoto domu je Ing. Arch. Lukáš Přibyl.

Nízkoenergetická sbíjená dřevostavba postavená systémem „two by four“ s provětrávanou fasádou se svislým obkladem z modřínových prken bez povrchové úpravy.

Jedná se o jednopodlažní dřevostavbu s využitím podkroví. Orientace a koncepce domu vzešla z daného pozemku, situovaného na pláni nad obcí Sulice. Orientace a otevření domu západním směrem bylo jednoznačné rozhodnutí, díky výjimečnému výhledu do okolní krajiny a lesů, přes střechy obce v údolí na daleký horizont.Zadání investora byl přízemní dům. K možnosti využití podkroví bylo přistoupeno na základě poměrně malé zastavěné plochy samotného domu (do 140 m2), předepsa

ného min. sklonu střechy a snaha o max. využití obestavěného prostoru. Dispozice domu je rozdělena na tři základní zóny. Denní zóna je řešena jako dispozičně volná a vzdušná, prosklená a otevřená do zahrady, s převýšeným stropem a galerií. Klidová noční zóna se třemi ložnicemi. Víceúčelová zóna je situována v podkroví – galerie/pracovna s knihovnou nad obývacím prostorem, a podkrovní místnost, která je využívána podle aktuální potřeby – úložné prostory, herna, hostovský pokoj pro rozvětvenou rodinu apod.Součástí domu je carport pro dvě vozidla a zahradní skládek.Jako konstrukční systém byla zvolena dřevostavba, v kombinaci s modřínovou provětrávanou fasádou, antracitovými klempířskými prvky a falcovanou krytinou.


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies